KONGRE : Aylık Toplantı ve Fuar Haberleri Dergisi.


Türk inşaat sektörü Avrupa’ya köprü olacak

Türk inşaat malzemeleri sektörü ile Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya’daki sektörlerin Avrupa Birliği sürecine uyumu doğrultusunda AB Komisyonu tarafından fonlanan EUbuild projesi, uluslararası bir konferans ile tanıtıldı.

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin (İMSAD) liderliğinde hayata geçirilen projeye, Türkiye’de Bayındırlık ve İskan Bakanı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Romanya’dan Bayındırlık ve Konut Bakanı’nın yanı sıra tüm sektör kurum ve örgütleri de destek veriyor. Proje ayrıca, Romanya İnşaat Malzemesi Üreticileri Derneği (APMCR), Bulgaristan Yalıtım Ürünleri Üreticileri Derneği (BACIW), İngiltere İnşaat Malzemesi Üreticileri Derneği (CPA) ve Avrupa İnşaat Malzemesi Üreticileri Konseyi’nin (CEPMC) ortaklığında gerçekleştiriliyor.

EUbuild Projesi ile inşaat sektöründe ‘AB’ye Uyum ve İşbirliğinin Olası Etkileri’ konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini belirten İMSAD Başkanı Orhan Turan, önümüzdeki bir yıl içinde sektördeki yeniden yapılanmaya katkı sağlayacaklarını; çeşitli konferanslar, eğitimler, çalıştaylar ve son kullanıcıya yönelik kampanyalar yürüteceklerini vurguladı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Temmuz-Ağustos 2008 Sayısında...

İMSAD Başkanı Orhan Turan