KONGRE : Aylık Toplantı ve Fuar Haberleri Dergisi.


İstanbul caza doyacak!

15'inci Uluslararası İstanbul Caz Festivali Yasmine Levy, Lenny Kravitz ve Rufus Wainwright gibi pek çok sanatçının vereceği 40 konserle İstanbul caz keyfi yaşayacak.

15'inci Uluslararası İstanbul Caz Festivali, İstanbul Caz Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda 2-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İstanbul Caz Festivali Festival konserlerine, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nin yanı sıra Sepetçiler Kasrı, Esma Sultan Yalısı, Aya İrini Müzesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Arkeoloji Müzesi Bahçesi, Nardis Jazz Club ve İstinye Park ev sahipliği yapacak.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Temmuz-Ağustos 2008 Sayısında...BJÖRK rüzgarı yeniden esecek

İzlandalı müzisyen, şarkıcı ve sinema oyuncusu 2'nci kez İstanbul’a geliyor...

12 kez Grammy ve Oscar’a aday gösterilen ve tüm dünyada 15 milyondan fazla albüm satan BJÖRK, farklı tarzı ve sahne performansı ile 3 Ağustos'ta İstanbul'da Turkcell Kuruçeşme Arena'da hayranlarıyla buluşacak.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Temmuz-Ağustos 2008 Sayısında...HAYDARPAŞA'DAN İSTANBUL'A BAKIŞ

Tuluyhan Uğurlu'dan martı sesleri, vapur düdükleri eşliğinde Yaz Konseri...

Tuluyhan Uğurlu’dan yine farklı bir tarihi mekânda unutulmaz bir yaz konseri hazırlıyor. 17 Temmuz'da, Haydarpaşa Garı Merdivenleri'nde saat 21:00 "Dünya Başkenti İstanbul-Haydarpaşa" temalı konserde Uğurlu, bu kez dinleyicisini hepimizin yaşamında önemli bir yeri olan Haydarpaşa Garı’nın mermer merdivenlerine konuk ediyor.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Temmuz-Ağustos 2008 Sayısında...Tarih, Mimarlık ve Sanat bir kitapta

“Sadullah Paşa ve Yalısı” adlı kitap altı yazarın makalesiyle kitapseverleri buluşturuyor.

Boğaziçi’ndeki yalı mimarlığının örneklerinden biri olan siyasal tarih kişilerinden Sadullah Paşa’ya ait yalı, YEM Yayın’dan çıkan “Sadullah Paşa ve Yalısı” kitabıyla yeniden ele alınıyor.

Kitap, yalının fiziksel yapısının yanısıra, tarihsel ve kültürel boyutunun da beraberinde ele alındığı metinlerden oluşuyor.

“Sadullah Paşa ve Yalısı”, Sadullah Paşa’nın yaşamına ve etkinliklerine de ışık tutarak kapsamlı bir monografiye dönüşüyor.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Temmuz-Ağustos 2008 Sayısında...