KONGRE : Aylık Toplantı ve Fuar Haberleri Dergisi.Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 9 Eylül’de Ceylan Intercontinental Hotel’de "Sürdürülebilir Su Yönetimi Konferansı”nı düzenledi.

TÜSİAD, konferansta “Türkiye’de Su Yönetiminin Durumu: Sorunlar ve Öneriler” ve “Şebeke Suyu Hizmetlerinde Özel Sektör Katılımı: Dünya Uygulamaları Işığında Türkiye İçin Model Tartışması” başlıklı raporlarını kamuoyuna açıkladı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...Bosch’tan kongre ve konferans sistemlerinde yenilikler…

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin Türkiye’deki bayilerinden Ateksis Akıllı Teknoloji Sistemleri Ltd. Şti., 7 Eylül’de İstanbul Maslak Sheraton Otel’de düzenlediği bir seminerle Bosch Kongre ve Konferans Sistemleri’ni tanıttı.

Kongre ve konferans sistemleri kiralama firmalarının katıldığı toplantıda Bosch Kongre Konferans Sistemleri ürün ailesinden olan CCS 800 Ultro’ya getirilen yenilikler açıklandı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...Anne ve fetus haklarının önemi

21’inci Avrupa Perinatal Tıp Kongresi (ECPM 2008), 10-13 Eylül’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Anne ve yenidoğan hakları ile ilgili çok sayıda konunun yer aldığı tıp kongresine Avrupa’dan ve dünyadan bir çok uzman katıldı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...Dönüşen Türkiye'de HP'den yazılım atağı

Dönüşen Türkiye ve HP” Basın Toplantısı, 3 Eylül'de Four Seasons Hotel İstanbul at Bosphorus'ta düzenlendi.

HP Türkiye Genel Müdürü ve Teknoloji Çözümleri Grubu Ülke Müdürü Serdar Urçar, HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu ve HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Artun Ayvat’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantının moderatörlüğünü HP Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika (MEMA) Teknoloji Çözümleri Grubu Pazarlama Direktörü Müge Taşer yaptı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...“Marka”ya geri sayım…

Markaların konferansı Marka 2008 Kasım’da
bu alanda isim yapmış uzmanları ve sürpriz isimleri ağırlayacak.


Marka 2008 International Brand Conference of Istanbul, Yürekli Training Conference Consulting tarafından 27-28 Kasım’da İstanbul Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenecek.

Markaların dünyasını yakından ilgilendiren konuların ele alınacağı Konferans'ta, Türkiye’den ve dünyadan marka uzmanları biraraya gelecek.

Yürekli tarafından açıklanan Marka 2008’de yer alacak ilk beş konuşmacı arasında şu isimler yer alıyor: Ratner Group Eski Başkanı Gerald Ratner, Kjaer Global İngiltere Kurucusu ve Başkanı Anne Lise Kjaer, Global Change Ltd Başkanı Patrick Dixon, Little Max Kurucusu Sarah Mccartney, GoViral Kurucusu ve Başkanı Jimmy Maymann.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...“Rakipleri Çıldırtmanın Yolları” ile “Perakende Günleri” yaklaşıyor…

Perakende Günleri 2008, yerli ve yabancı perakende uzmanlarının katılımıyla 22–23 Ekim tarihlerinde İstanbul’da, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Soysal tarafından düzenlenecek.

Perakende sektörünün en büyük konferansı Perakende Günleri’nde Apple markasının yaratıcılarından Guy Kawasaki, iş dünyasında “Rakipleri Çıldırtmanın Yolları”nı ve farklı sektörlerdeki rekabet üstünlüğü için altın kuralları anlatacak.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...Türk Kültür Vakfı’nın “Geleneksel Türk Gölge Tiyatrosu: Karagöz” projesi tanıtıldı

Türk Kültür Vakfı (Turkish Cultural Foundation) tarafından son bir yıldır düzenlenen kültürel ve sanatsal ağırlık kazanan konferans ve toplantılar çerçevesinde, Prof. Dr. Nurhan Atasoy yönetiminde, 11 Eylül’de “Geleneksel Türk Gölge Tiyatrosu: Karagöz” temalı ilginç bir söyleşi düzenlendi.

Ünlü Karagöz ustası Dr. Tekin Özertem tarafından tarihsel gelişimi ile Karagöz sanatının inceliklerinin ve özelliklerinin anlatıldığı etkinlik, yerli ve yabancı konuklar tarafından beğeni ile izlendi. Etkinlik süresince, Geleneksel Gölge Oyunları alanında Karagöz ustası olan Metin Özlem’in el emeği ile hazırladığı Karagöz Oyunu’nun kişileri ve tiplemelerinin tanıtımı da yapıldı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...“Nehir Hidroliği” için uzmanlar Çeşme’de buluştu…

Uluslararası Hidrolik Mühendislik ve Araştırma Birliği (International Association of Hydraulic Engineering and Research - IAHR)'nin bir alt kuruluşu olan Akarsu Hidroliği Bölümü (Fluvial Hydraulic Section-FHS) himayesi altında 2002 yılından itibaren her iki yılda bir düzenlenen River Flow (Nehir Hidroliği) uluslararası konferans serisinin dördüncüsü bu yıl 3-5 Eylül’de İzmir Çeşme Altınyunus Otel’de düzenlendi.

Devlet Su İşleri (DSİ) Teknik Araştırma ve Kalite Kontrol Dairesi (TAKK) Başkanlığı ile Türkiye'nin önde gelen üniversitelerine mensup öğretim üyelerince organize edilen konferansta akarsu hidrodinamiği, akarsularda sediment taşınımı ve akarsu mühendisliği olarak üç alt tema, araştırmacılar ve uygulamacılar tarafından masaya yatırıldı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...