KONGRE : Aylık Toplantı ve Fuar Haberleri Dergisi.


Filmekimi başlıyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Nokia Nseries sponsorluğunda düzenlenen Filmekimi, 10–16 Ekim’de Beyoğlu Emek Sineması’nda seyircilerle buluşacak. Filmekimi Sundance, Berlin Cannes, Venedik gibi festivallerde ilgiyle karşılanan ödüllü filmlerden ustaların son yapıtlarına, 21 filmden oluşan programıyla yer verecek.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...İstanbul sokaklarından “caz” fışkıracak...

Akbank 18’inci Caz Festivali, Pozitif’in organizasyonuyla 9 – 19 Ekim’de İstanbul sokaklarını cazla saracak. Festivalde dünyanın önemli caz sanatçıları yer alırken genç caz sanatçıları da performanslarını sergileme olanağı sunacak. Festival konserlerinin gerçekleşeceği İstanbul’daki mekanlar ise şöyle olacak; Aya İrini Müzesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon, Talimhane Tiyatrosu ve Ghetto.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...Dalí İstanbul’da!

Akbank’ın sponsorluğunda ve Gala-Salvador Dalí Vakfı’nın işbirliğiyle, Salvador Dalí’nin eserleri, 20 Eylül’de Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde(SSM) sanatseverlerle buluştu. 20 Ocak 2009 tarihine kadar sürecek “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dalí” başlıklı sergide, 20’inci yüzyıla damgasını vuran sürrealizm akımının temsilcisi sanatçının yağlıboya tabloları, çizimleri ve grafiklerinden oluşan 270 eserin yanı sıra, el yazmaları, fotoğraflar ve çeşitli dokümanlar yer alıyor.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ekim 2008 Sayısında...