KONGRE : Aylık Toplantı ve Fuar Haberleri Dergisi.


İkinci el kısalar Ankara’da görücüye çıkıyor…

Bu yıl 12-22 Şubat tarihleri arasında üçüncüsü yapılacak olan 2’nci El Kısa Film Festivali, Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “Elemiyoruz, Ellemiyoruz” sloganıyla yola çıkan Festival, tarihinde ilk kez bir kısa filme “Övgüye Değer Film” ödülü verecek. Film gösterimleri, söyleşi ve sergilerin yer alacağı festival kapsamında Ankara’nın çeşitli yerlerinde parti, konserler ve geziler düzenlenecek.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ocak-Şubat 2009 Sayısında...Aşk şarkılarının efsane sesi Bonnie Tyler İstanbul’da!

Jim Steinman’in yazdığı aşk şarkısı “Total Eclipse of the Heart” ile tüm dünyada bir numara olan, “Faster Than the Speed of Night” albümüyle İngiltere Albümler listelerine direkt 1 numaradan giren ilk İngiliz kadın şarkıcı olarak Guinness rekorunu elinde bulunduran Bonnie Tyler, 12 Şubat’ta İstanbul’da İş Sanat’ta konser verecek.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ocak-Şubat 2009 Sayısında...Sinema ile tarihin 11’inci randevusu

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nca (TÜRSAK) bu yıl 11’inci kez düzenlenen “Uluslararası Sinema Tarih Buluşması”, “Tarih Boyunca Mülteciler” temasıyla gerçekleştirildi. Her yıl dünya gündeminin ön sıralarında yer alan evrensel bir sorunu kamuoyunun tartışmasına açan “Uluslararası Sinema Tarih Buluşması”nda bu yıl ‘mülteciler’e yer verildi.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Ocak-Şubat 2009 Sayısında...