KONGRE : Aylık Toplantı ve Fuar Haberleri Dergisi.


Farklı yaklaşımlar...

Bilenler bilir... Yapılan her iş, sanıldığından daha çok zaman alır. Bazen gereksiz yere uzar, bazen de istemeden, olur olmaz nedenlerle uzar... Bu durum, profesyonel dünyada, . zaman ölçümünde kural gibi uygulanır ve işbitimi süreleri ona göre ayarlanır... .

Ancak... Türkiye'de durum yine de farklıdır... . Hepimiz biliriz... Bizim kurallarımız farklıdır. İstisnaları dışta tutarsak, iş hayatında çoğu kez, işler birikir, birikir ve son anda halledilir. . Geç de olsa, güç de olsa, mutlaka bir şekilde halledilir, bitirilir...

Aynısı önemli toplantıların düzenlenmesinde de uygulanır. Başkalarının yıllarca üzerinde çalıştıkları hazırlık safhalarını, "biz hallederiz" zihniyetiyle, çok daha kısa sürelerde çözümleyen profesyonel ekiplerimiz, bu konunun en ilginç örneklerini verirler. Çünkü, bizim ülkemizde, organizasyon alaınında, . hizmet sektöründe koşturan "son dakikacılar" merhem gibi, hızır gibi işleri halletmeye yetişiverirler... Ve yılların, ayların işlerini günlere, gecelere sığdırıp, . mucizevi bir şekilde harika neticeler elde ederler... .

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...

Okşan Atasoy | atasoy@felek.org