KONGRE : Aylık Toplantı ve Fuar Haberleri Dergisi.


Tasarımda orijinallik: Design Hotels

Toplam 43 ülkede 176 otel olarak üyeye sahip Design Hotels markasının kurucusu ve CEO’su Claus Sendlinger’in katılımıyla gerçekleşen Basın Toplantısı, 24 Şubat’ta The Sofa Hotels & Residences Istanbul’da düzenlendi. Özel mülkiyetli oteller ve küçük otel grupları için hizmet sağlayıcı ve danışmanlık görevi gören Design Hotels markasıyla ilgili bilgiler verdi.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...Turizm Öğrencileri Kurultayı düzenlenecek...

Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu öğrencileri tarafından “Turizm Öğrencileri Kurultayı” düzenlenecek. 16-18 Nisan 2009 tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusu’nda düzenlenecek kurultay, dört yıllık eğitim-öğretim veren turizm yüksekokul ve fakültelerin bölümlerinden beşer öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...Yaşam kalitesini arttırmada klinik araştırmaların önemi

Novo Nordisk’in klinik araştırmalar için hizmet veren uzmanların gerekli eğitimlerden geçmelerine destek olabilmek amacıyla "Investigator Academy" projesi start aldı. "Investigator Academy" nin ilk eğitimi, düzenlenen basın toplantısına paralel yürütülen "İyi Klinik Uygulamalar Kursu (Good Clinical Practice Course)" ile 23 Şubat’ta İstanbul Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti. Basın toplantısına konuşmacı olarak Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hanefi Özbek, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Kaan Kavaklı ve Novo Nordisk RONE Başkan Yardımcısı Mads Bo Larsen katıldı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...2010’da işsizlik artışı riski

3’üncü Risk Yönetimi Zirvesi, 26 Şubat’ta Swissotel The Bosphorus İstanbul Hotel’de Active ACADEMY tarafından düzenlendi. Küresel ekonomik krizin 2008’e etkilerinin ve 2009’a yansımalarına yönelik yeni yılda yönetilmesi gereken risklerin tartışıldığı zirvede 2010 yılında işsizliğin daha da artacağı konusu vurgulandı. Zirvenin açılışına konuşmacı olarak Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau, TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, International Monetary Fund (IMF) Türkiye Temsilcisi Hossein Samiei, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Yörükoğlu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin katıldı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...İstanbul 2010 Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu istifa etti…

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanı olan Nuri M. Çolakoğlu, görevinden istifa etti. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı basın açıklamasına göre İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanı Nuri M. Çolakoğlu ve Yürütme Kurulu Üyeleri Gürhan Ertür, İskender Pala ve Metin Sözen kendi istekleriyle görevlerinden ayrıldı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...Türk Alman Jinekoloji Kongresi Antalya’da yapılacak…

8’inci Türk- Alman Jinekoloji Kongresi, TAJEV (Türk - Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı bünyesinde 29 Nisan–3 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da Sungate Port Royal Resort’da gerçekleştirilecek.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...Mehmet Kemal Dedeman anısına verilen ödüller sahiplerini buldu…