KONGRE : Aylık Toplantı ve Fuar Haberleri Dergisi.


Bir turizm serüveni: EMITT 2009

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Endüstri Fuarı EMITT 2009, Ekin Fuarcılık tarafından Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) işbirliğiyle 12–15 Şubat tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 50 ülkeden yaklaşık 120 üst düzey yetkili, Türkiye’den 60 vali ile 100’ü aşkın belediye başkanı da EMITT Fuarı’nın açılışında yer aldı.

Fuarın açılışına konuşmacı olarak Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, fuara “konuk ülke” olarak katılan Suriye’nin Turizm Bakanı Dr. Saadallah AGHA Al Kala, Ekin Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Halim Bulutoğlu, TYD Başkanı Murat Dedeman, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Barut katıldı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...Fuardan Kapadokya İzlenimleri

Kapadokya Peri Tower Hotel Genel Müdürü Nazif Demir, Kongre Dergisi'ne, Kapadokya’da Kongre Turizmi, Peri Tower Hotel ve fuar izlenimlerini aktardı:

“Kapadokya Kültür Turizmi’nde ivme olarak kendini gösteriyor ve hala çekiciliğini de koruyor. Bununla birlikte son zamanlarda kongre ve toplantılar oraya ayrı bir renk katarak potansiyel çekmeye başladı. Klasik gezilerin dışında Kapadokya’da artık konaklama için daha otantik mekanların açılması, balon gezileri, doğa sporları, el sanatlarının ön plana çıkmasıyla bu yöre alıcısını çoğaltıyor."

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...EMITT’te Kuzey Kıbrıs standları yoğun ilgi gördü…

EMITT Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs standları turizm profesyonelleri ve katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Puzzle Travel Agency, Kösezade Turizm, Mercure Hotel, Malpas Hotel, Merit Crystal Cove Hotel, Jasmine Court Hotel, Akgünler Otel, Acapulco Resort, Kaya Artemis gibi pek çok Kıbrıs işletmesi ve acentası fuarda yer aldı. Kuzey Kıbrıs’ta yer alan Malpas Hotel & Casino Pazarlama Müdürü Erin Tilki, aldıkları 34’üncü Uluslararası Turizm Otel ve Servis İşletmeciliği Ödülü ve Malpas’ın Emitt serüveni hakkında görüşlerini Kongre Dergisi’ne aktardı.

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...Mercure Hotel Satış Pazarlama Müdürü Zafer Uçar, Kongre Dergisi’yle Mercure ve Emitt’le ilgili görüşlerini şöyle paylaştı:

“Mercure’de 2009 sezonunda özellikle aktiviteler ve hizmet kalitesi olarak diğer otellerle aramızdaki farklılığı hissettirdiğimiz zaman daha iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz."

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...Kösezade Turizm Genel Müdürü Andaç Günay ise Kongre Dergisi’ne Kıbrıs’ın global krizde yol haritasını, fuardaki paylaşımlarını anlattı:

“Biz, bu fuarın faydasına en çok inanan firmalardan bir tanesiyiz. Başladığı ilk günden beri arka arkaya aralıksız her sene katılıyoruz. Geçen sene hava muhalefetinden dolayı ciddi bir sıkıntı vardı ziyaretçi açısından. Ama bu sene gerçekten özellikle Kıbrıs olarak ciddi anlamda revaçta popüler bir destinasyon olarak görünüyoruz. Türkiye’deki firmaların seyahat ve tatil amaçlı gönderdikleri misafirlere ev sahipliği yapıyoruz. O yönde birçok firmanın da Kıbrıs’ı bundan sonra daha ciddi bir şekilde programına aldığını gördük."

Devamı Kongre Rehber Dergisi Mart-Nisan 2009 Sayısında...